Jak dbać o biżuterię

     Biżuteria jest artystyczną formą ozdoby ciała i stroju. Często wykonywana jest w misterny sposób z delikatnych metali i kamieni szlachetnych. Co za tym idzie wymaga szczególnego traktowania.
     Pamiętać należy o tym by obchodzić się z biżuterią we właściwy sposób. Należy szczególnie uważać na nią przy pracach domowych. W takim wypadku najlepiej na ten czas zdjąć ją i położyć w bezpiecznym miejscu. 

czytaj więcej

Rozmiar – Jak zmierzyć?

Jeśli posiadają Państwo obrączkę lub pierścionek w odpowiedniej wielkości – wystarczy zmierzyć ich rozmiar.

Jak to zrobić?

  1. W tabeli rozmiarów przykładamy obrączkę lub pierścionek do okręgu, który idealnie pasuje do wewnętrznej krawędzi obrączki/pierścionka.
  2. Wewnątrz każdego okręgu znajduje się liczba oznaczająca rozmiar.
  3. Jeżeli obrączka lub pierścionek jest w wielkości pomiędzy dwoma okręgami- sugerujemy wybór rozmiaru podanego przy większym z nich.

czytaj więcej

Próba złota

     To, czy biżuteria złota, będzie służyć Wam kilka lat, czy całe życie, zależy w dużej mierze od próby złota, z którego jest wykonana.
Badanie i cechowanie wyrobów przeprowadzane jest przez organy administracji probierczej. Cecha probiercza jest znakiem urzędowym, potwierdzającym wykonanie przez urząd probierczy badań określających zawartość metalu szlachetnego w wyrobie, informującym o wynikach tych badań. Państwo mocą ustanowionego prawa gwarantuje rzetelność

czytaj więcej

Kolory złota

     Białe złoto – jest to termin handlowy. W rzeczywistości białe złoto uzyskuje się przez dodanie do złota żółtego odpowiednich domieszek – srebra i palladu. Barwa białego złota zazwyczaj jest szara, z lekkim, żółtawym połyskiem. Rodowanie (pokrywanie złota rodem) sprawia, że białe złoto uzyskuje barwę zbliżoną do bieli. Takie złoto próby 585 nie matowieje i nie czernieje. Rod jednak po pewnym czasie ściera się. Ponowne rodowanie wymaga oddania obrączek w ręce fachowca.

czytaj więcej

Ciemnienie srebra

     Srebro jest metalem szlachetnym, niskoreaktywnym, a co za tym idzie nie wchodzi w reakcje z większością pierwiastków. Powodem ciemnienia srebra są związki siarki zawarte w powietrzu, niektórych kremach lekach oraz perfumach, co ważne, związki te mogą być wydalane razem z potem, co przyspiesza ciemnienie biżuterii ze srebra w okresie letnim. Związki te tworzą na powierzchni srebra warstwę czarnego siarczku srebra.
     Proces ten zachodzi tym szybciej, im bardziej zanieczyszczone jest powietrze lub im więcej kosmetyków lub leków z domieszką związków siarki używamy.
     Niektórzy Klienci twierdzą, że biżuteria ściemniała dlatego, że nie jest srebrna. Jak widać – jest dokładnie odwrotnie. Srebro ciemnieje właśnie dlatego, że jest srebrem.

a

DANE FIRMY:

Główna 26b
41-215 Sosnowiec

510-22-66-27

kontakt@jubilerosman.pl